^Back To Top
  
  
  

Jadłospis

 

      Drodzy Rodzice

       W czasie, gdy przedszkola i szkoły są nieczynne, a dzieci spędzają niemal cały czas w domu, warto pamiętać o mądrym i zdrowym odżywianiu. Warto zwrócić uwagę na to, aby posiłki nie były wysokokaloryczne, bardzo obfite, ciężkostrawne. Lepiej jeść lżejsze posiłki, więcej warzyw i owoców, wyeliminować (mocno ograniczyć) słodycze. Warto budować naturalną odporność organizmu, co ściśle związane jest z żywieniem.

      W obecnym czasie, gdy jesteśmy w domu, mamy to, czego tak często nam brakowało - mamy czas.  Warto poświęcić nieco więcej tego czasu naszym dzieciom. Wiadomo, że z dziećmi trzeba rozmawiać, żeby nie czuły się niepewne i zagubione, szczególnie w sytuacji, której nie rozumieją. Można również wspólnie z nimi coś robić, np. przygotowywać posiłki, nakrywać do stołu.

      Polecam Państwu wartościową stronę Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, utworzonego przez Instytut Żywności i Żywienia. Znajdą tam Państwo mnóstwo wiadomości dotyczących żywienia dorosłych, młodzieży i dzieci, żywienia w czasie epidemii, porad jak rozmawiać z dzieckiem o epidemii, i innych.

      Polecam Państwu strony https://ncez.pl/

      Życzę owocnej lektury i wspólnych z dziećmi zabaw kulinarnych.

 Lidia Ryznar

Intendent

  

 

 Copyright © 2020. Przedszkole 23 Rights Reserved.