Piec konwekcyjno-parowy

Szanowni Państwo

Mamy przyjemność podzielić się z Państwem bardzo dobrą wiadomością: w listopadzie 2019 r. kuchnia przedszkolna została doposażona w piec konwekcyjno-parowy. Dzięki temu posiłki, które przygotowujemy dla dzieci są zdrowsze, smaczniejsze i mają lepsze wartości odżywcze.

• Zdrowsze, ponieważ proces smażenia odbywa się niemal beztłuszczowo (!), odrobina tłuszczu niezbędna jest jedynie do uzyskania walorów smakowych i efektu opieczenia.
  • Smaczniejsze, ponieważ technologia parowa umożliwia wytworzenie dużej ilości wilgoci, która sprawia, że potrawy są soczyste i nie ulegają wysuszeniu.
  • Mają lepsze wartości odżywcze, ponieważ przyrządzanie potraw na parze, zamiast gotowania w wodzie, sprawia że składniki odżywcze pozostają w potrawie.

Cieszymy się, że dzieci będą jadły wartościowsze posiłki :-)