Akcja Kolorowe Kredki

Nasze Przedszkole bierze udział w akcji ekologicznej
„Kolorowe Kredki”
Na czym ona polega:
- Zbierane są kredki zarówno drewniane jak i świecowe, następnie są segregowane i temperowane.
- Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali dziecięcych.
- Kredki świecowe przetapiane są na tęczowe kredki w kształcie klocków, misiów, serduszek itp.
- Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkową biżuterię i sprzedawane, a dochód z jej sprzedaży przeznaczany jest na akcję „Niewidzialny Mikołaj” i „Dobra Wróżka”.
Co Państwo mogą zrobić?
- Przynieść do przedszkola niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki drewniane i świecowe.
- Dostarczyć je do wychowawczyni dziecka. I gotowe!
Jakie korzyści daje nam akcja?
- Pomagając wywołujemy uśmiech na dziecięcych twarzach.
- Swoim przykładem pokazujemy dzieciom, że bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy oraz,
iż pracą swoich małych rąk mogą osiągnąć wiele.
- Uczymy także dzieci, że do naszych działań możemy wykorzystywać rzeczy
i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik.