^Back To Top
  
  
  

AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Nasze przedszkole bierze udział w kampanii "Cała Polska czyta dzieciom", która zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego czytania dzieciom.

Podczas czytania, pokazywania i objaśniania ilustracji w książkach najważniejsze jest, że jesteśmy blisko dziecka. Przytulając je, dajemy bezpieczne schronienie i budujemy zaufanie do świata. Dziecko czuje się ważne i akceptowane, a te uczucia stają się bezcennym fundamentem na całe życie.

Niektórzy Rodzice być może zastanawiają się Czy ważne jest, co czytamy dzieciom? Otóż tak, gdyż przy pomocy książek „wyposażamy” ich umysły i serca – wpływamy na ich język i wiedzę, postrzeganie świata, rozwój zainteresowań, postawy i system wartości.
Od nas - rodziców i nauczycieli - zależy, czy znajdą się tam śmieci, czy stworzymy piękne, bogate, harmonijne i ponadczasowe „wnętrze”.

W ramach akcji nasze przedszkole odwiedziło kilku Rodziców, którzy przyszli poczytać bajeczki swoim pociechom oraz ich kolegom i koleżankom. Państwa dzieci są bardzo zadowolone z takiej formy kontaktów z dorosłymi. Czytanie książek przez bliskie osoby sprawia im wiele radości. Wystarcza im świadomość, że to „mój rodzic” przyszedł do nas i czyta wszystkim dzieciom - to powód do dumy i radości, a czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny.

Wszystkim, którzy do tej pory włączyli się do akcji bardzo dziękujemy a chętnych rodziców, dziadków i rodzeństwo serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

Copyright © 2021. Przedszkole 23 Rights Reserved.