SMERFY OGLĄDAJĄ SZOPKI

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt kościelnych
w roku, obchodzone na pamiątkę Narodzenia Jezusa. Jedną z tradycji Bożego Narodzenia
była i jest budowa szopek bożonarodzeniowych ukazujących przyjście na świat Zbawiciela.

Dlatego też, dzieci z gr. „Smerfy” wspólnie ze swoimi wychowawczyniami wybrały się
30 stycznia do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej czyli Klasztoru OO. Bernardynów
mieszczącego się przy ul. Sokoła aby obejrzeć piękną szopkę.
Każdy jej element wykonany jest z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły.
Jej oglądanie sprawiło dzieciom ogromną radość a jej ruchome elementy wprawiły w zachwyt.
Dzieci pełne pozytywnych wrażeń cała drogę do przedszkola opowiadały sobie co im się najbardziej podobało i już z niecierpliwością czekają kolejnego Bożego Narodzenia aby znowu móc oglądać szopki.