TYDZIEŃ MATEMATYCZNY

W naszym przedszkolu odbył się tydzień matematyczny.

Dzieci podczas matematycznego tygodnia liczyły, ważyły, mierzyły, poznawały figury geometryczne,

utrwalały znajomość kolorów i kształtów oraz dobierały rzeczy w pary pod względem podobieństw i przeciwieństw. Rozwiązywały matematyczne krzyżówki oraz konstruowały gry.

Matematyczne działania przyjęły formę nauki przez zabawę.

Każda grupa miała możliwość wykorzystać w swoich działaniach Wiatrak Matematyczny – innowacyjną pomoc dydaktyczną, która łączy rozwój psychoruchowy z umysłowym dzieci.

Przedszkolaki również wykorzystały materiał Marii Montessori.
Patyki liczbowe, cyfry dotykowe, żetony i liczby, trójkąty konstrukcyjne.

W tym roku szkolnym w każdym tygodniu organizowane są "Matematyczne popołudnia".W czsie swobodnych zabaw przedszkolaki rozwijały takie umiejętności jak logiczne myślenie, orientacja w przestrzeni, przeliczanie, szeregowanie, tworzenie zbiorów, układanie rytmów, mierzenie, intuicja geometryczna. Wyorzystywały w tym celu różne przedmioty - guziki, spinacze, fasolki, makaron, metr krawiecki i wiele innych.

Rozwój dziecka w przedszkolu odbywa się na wielu płaszczyznach.
Zadaniem przedszkola jest stymulacja różnych umiejętności i kompetencji - w tym również kompetencji matematycznych.