Sprzedaż i Naprawa Okien, Rolet, Plis i Drzwi – PP23

Nieco na temat atutów drewnianych okien

Okna z drewna mają z całą pewnością sporo zalet. Jeżeli zatem rozmyślamy w tym momencie nad tym, która możliwość jest tą najbardziej sensowną, to musimy bardziej docenić akurat drewno. Oczywiście – plastik to także fantastyczny wybór, ale jeśli wybierać, to drewniane okna są „odrobinę” lepsze.

A niby jakie są w takim razie najważniejsze zalety takiego rodzaju okien?

1) Znacząca trwałość. Czyli jeżeli z oknami wszystko jest w porządku, zostały porządnie zainstalowane, oczywiście zrobione z porządnych materiałów – przez specjalistów, to bez większego kłopotu dadzą radę przez 50 lat – minimalnie. Sporo okien, które widujemy ma ponad 80 lat!

2) Są bardzo eleganckie, po prostu powodują, że cały nasz dom będzie prezentował się dużo piękniej. Trudno nie dostrzec, iż zadbane drewno to zapewne we wszystkich przypadkach coś nieprzeciętnego. Naturalnie o to drewno musimy zadbać, w końcu każdy świetnie zdaje sobie sprawę, że malowanie drewna to standard.

3) Można wiele razy odmieniać ich wygląd! Malowanie okien to tak jakby obowiązek, lecz to w końcu perfekcyjna „wymówka” do tego by zmienić coś w swoim domu. Niebieskie okna? Może białe? Kolorów jest wiele, zatem odnajdziemy coś fajnego. Wiele kolorów okien z roletami antywłamaniowymi tutaj.

4) Dobra izolacyjność ciepła. A przecież Polska jest państwem, w którym to aura jest różna, niemiłosiernie zmienna. Na ten przykład Wrocław to nie Nicea, toteż musimy być dobrze przygotowani na zimno.

5) Relatywnie niskie koszty utrzymania nieruchomości. Bardzo szczelne okna powodują w końcu to, że nie wycieka aż tyle ciepła. Często ludzie uskarżają się na znaczny wyciek ciepła, a przyczyna jest oczywista – okna są kiepskiej jakości.